loader-logo

Pierwszy taki raport!​

Przewodnik na podstawie badań o wykorzystaniu emojis w marketingu i komunikacji (premiera już w czerwcu).
.

Content marketing - co to takiego?

Content marketing, czyli dobrze znane wykorzystanie treści w marketingu. Ale nie “tak po prostu” i “jakichkolwiek treści” - muszą być wartościowe (dla czytelnika) i spójne (wizerunkowo i biznesowo z celami firmy). A także przemyślane i skierowane do świadomie wybranej grupy docelowej.

Content marketing w trudnych czasach

Jak działać skutecznie i z małym budżetem? 

strategicznie

czyli działać zgodnie ze strategią. Spójnie z celami wizerunkowymi im biznesowymi. Znać grupę docelową i planować dla niej wartościowe treści, spełniające cele strategiczne marki. 

mądrze

czyli kontynuować to co działa i szybko rezygnować z tego, co nie działa. Pamiętać o głównych celach biznesowych i zwracać uwagę na kluczowe dla nich metryki. Mierzyć i optymalizować. Nie skupiać się na tym co nieistotne albo nieskuteczne – jak puste odsłony i kliknięcia. 

sprytnie

czyli inwestować minimalny nakład pracy i środków, a osiągać jak najlepsze wyniki. Robić mniej, zyskiwać więcej. Recyklingować treści, szukać nieoczywistych zasobów, korzystać z tego co się ma wewnątrz organizacji. 

Raporty marketingowe i storytelling danych – tajna broń content marketera.

Inaczej mówiąc: data inspired content czyli treści, w których to właśnie dane stanowią główny wsad merytoryczny i nośnik przekazu marki. Ich cechą wspólną jest wykorzystanie interesujących informacji i danych, które są paliwem dla zaangażowania odbiorcy w opublikowaną treść.

Daj odbiorcom (naprawdę) wartościową treść – wezmą z radością i poproszą o więcej. Ta sama zasada dotyczy zresztą dziennikarzy. Dobry materiał to niemal gwarancja dotarcia do grupy docelowej. Jak nie zmarnować tej okazji? Krok po kroku opisaliśmy w tym przewodniku!

 

Frame 517

Tajna broń content marketera

Inaczej mówiąc: data inspired content czyli treści, w których to właśnie dane stanowią główny wsad merytoryczny i nośnik przekazu marki. 

Na przykład: infografiki, raporty branżowe, infografiki, publikacje dla mediów i opinii publicznej. Ich cechą wspólną jest wykorzystanie interesujących informacji – statystyk na temat rynku, badań opinii, i innego rodzaju danych, które są paliwem dla zaangażowania odbiorcy w opublikowaną treść.  

 

Daj odbiorcom (naprawdę) wartościową treść – wezmą z radością i poproszą o więcej. Ta sama zasada dotyczy zresztą dziennikarzy. Dobry materiał to niemal gwarancja

Gdzie szukać danych, które możesz wykorzystać w marketingu?

Oni robią to dobrze!

Jak marki – duże i małe – wspierają swój marketing działaniami contenowymi wykorzystującymi dane? Sprawdź w naszym casebooku

Poniżej kilka przykładów ciekawych, dobrze zrobionych raportów contentowych, na których warto się wzorować: 

  • Comiesięczny „Barometr branży IT”, czyli wskaźnik ITX opracowany przez Just Join IT

  • Wydany przez nas niedawno raport-przewodnik “Polska-Ukraina w biznesie Szanse, wyzwania i dobre praktyki komunikacji w zespołach międzykulturowych”

  • “Finanse Polaków w czasie pandemii”, zrealizowany przez Blue Media 

  • Raporty Pan Paragon, pisaliśmy o nich już na naszych blogu: https://research.jcd.pl/najwieksza-wartosc-ma-teraz-twarda-niezmanipulowana-informacja-o-rynku-datadrivenbusiness-w-panparagon-wywiad-z-antonina-grzelak/ 

  • Polska branża gier planszowych – perspektywa trendów i dyskusji internetowych“, oraz inne raporty Narodowe Centrum Kultury

  • Cykliczny raport PorbHub, zawsze pełen soczysych statystyk i insightów

Przyniosły swoim markom wiele wartościowych publikacji, zasięgów, przedruków, przeklików i leadów.  Zobacz studia przypadków i też zacznij zarabiać dzięki informacjom, które masz na wyciągnięcie dłoni!  

Potrzebujesz badań?

Nie wiesz, od czego zacząć?
Umów się na bezpłatną konsultację!

Umów się!